Napsali o nás

Pátečníci se sešli v Lánech - Kladenský deník.cz

Lány - Společnost za pozitivní přístup k životu a aktivní odpor proti blbosti, Řád duševních rytířů Modré růže, ve spolupráci s Muzeem T.G.M. v Lánech uspořádali v Muzeu T.G.M. Lány již 12. tradiční slavnostní setkání osobností u T.G.M. ke dni vzniku samostatného Československého státu – Pátečníci 2017 v Lánech.

Na počest Karla IV. vysadili růži, císařovnu z Říma

Křivoklát – Vždy, když vykvete v nové vzpomínkové zahrádce při vstupu do hradu Křivoklátu, připomene sedmisté výročí narození Karla čtvrtého. Vzpomínkovou růži odrůdy Nette Ingeborg českého šlechtitele Josefa Havla v sobotu ve čtrnáct hodin zasadil člen Řádu duševních rytířů modré růže Bohumil Chochola z Nového Strašecí.

Pocta Karlu IV. a vernisáž výstavy plastik Karla Huňka

Připomínka významného výročí na Křivoklátě dne 14. května začne symbolicky ve 14.00 v malé zahrádce při vstupu do hradu, která bude touto událostí povýšena na zahrádku vzpomínkovou. Bude v ní do středu záhonu zasazena vzpomínková růže Nette Ingeborg (vítězka světové výstavy růží 1995 v Římě) českého šlechtitele Josefa Havla a počítá se s tím, že se budou kolem ní přisazovat další vzpomínkové růže za významné osobnosti. „Příští bude 10. září růže za špičkového kastelologa Tomáše Durdíka“.

Významné osobnosti si připomněly v Lánech vznik samostatného Československa

Vznik samostatného československého státu si v sobotu připomněly v Lánech na Kladensku významné osobnosti vědy a kultury. Položily květiny ke hrobu Tomáše Garrigue Masaryka, zalily památnou Vlčickou lípu a připomněly si kromě jiného 100. výročí založení Československých legií.
Hlavním hostem slavnostního setkání byla doktorka přírodních věd Ruth Hálová, kterou před nacisty za II. světové války zachránil Sir Nicolas Winton.

Trampové slavili devadesátku

Rudolf Muzika, Kladenský deník

V zámecké galerii se slavilo zpěvem až do večera, dorazili i Miki Ryvola a Zdeněk Hrabě.

Kladno – Někteří možná zalitovali, že v kladenském zámku nejde podpálit pořádný oheň, že tam nevytočí jedinou kapku piva. K jejich písničkám tyhle věci přece neodmyslitelně patří a koneckonců z potlachů u řeky a z hospůdek se často znají. Přece ale byli spokojeni. Kladenští trampové se sešli v pondělí v prostorách zmíněného zámečku, aby tady oslavili devadesáté narozeniny kladenského trampingu a zároveň zavzpomínali také na jiný zdejší fenomén – hokej. I tomu bude letos devadesát.

Stránka 1 z 3  > >>