Aktivity a tiskové zprávy

Česká Kanada, dne 21.7.2019
---------------------------

Koncert mistrů - Václav Hudeček a přátelé
Kristýna Fialová - viola, klávesy
Petr Nouzovský  - violoncello

,kteří za své brilantní vystoupení nejen,že sklidili bouřlivý potlesk,ale svým výkonem si podmanili přírodní živly. Venku během koncertu rozpoutali bouři, kterou následně ukonejšili, poté rozžali sluníčko a na odchodnou nadšeným divákům zazněly zvony.
 

Na další nádherný koncert  vás zvou Kristýna Fialová, Petr Nouzovský a Ensemble 18+ do Jindřichova Hradce v sobotu 10.8. od 18 hod. do kostela sv.Jana Křtitele ve Svatojánské ulici.
Koncert se koná k poctě Zuzany Růžičkové a Viktora Kalabise.

S úctou
Karel Huněk

Pozvánka na výstavu do Třeboňského zámku

Vážení,

dovoluji si Vás pozvat na mou autorskou výstavu do galerie Třeboňského zámku. Je mi ctí vystavovat v Třeboňském sochařského světě  ve vzácné společnosti Karla Nepraše, Olbrama Zoubka, Pavla Opočenského, Michala Gabriela, Kurta Gebauera, Michala Motyčky, Václava Zieglera, Milana Kuřici, Petra Písaříka, Jana Kovaříka a Ondreje Čtyřka (Zimky).
Slavnostní zahájení výstavy se koná ve čtvrtek 27.6.2019 v 16 hod.

Tisková zpráva - 100 a více růží pro naši vlast

Tisková zpráva – 100 a více růží pro naši vlast

Litvínov, Louny, Lidice 27.4. 2019

PERNÝ DEN našich následníků ve věku 6 - 11 let, kteří nás reprezentovali se ctí na Dětské portě, prknech, která znamenají "Docela velké divadlo", pod vlídným a pečlivým dohledem Luboše Stráníka.

 

Tisková zpráva - Smutná

Smutná - Praha 17.4.2019, Velikonoce Česká Kanada

Setkání osobností v Praze, na které po letech setkávání nepřišel a již mezi nás nepřijde vzácný rytíř,vlastenec, botanik RNDr.Stanislav Peleška, zahradník pozitivní energie, kterou spolu s odbornými radami štědře a nezištně rozdával,i ve svých téměř 89 letech a to po náročných cestách z Roztok do Roztok, úvozem okolo potoka, vlakem, autobusem, tramvají, ale i stopem.

Tisková zpráva - Galerie Lidice 22.3. 2019

Lidická galerie - 22.3. 2019 Lidice.
Motto: Existují dva druhy přátel, jedni se dají koupit a druzí jsou Knezaplacení.
Ti druzí, hudební seskupení kantorů, hudebníků, posílené nadanými ratolestmi zde v přeplněném sále  oslavilo koncertem 20 let svého hravého trvání.

Tisková zpráva - Setkání Pátečníků v Lánech


Setkání Pátečníků se konalo 20. 10. 2018 v Lánech. Započalo tradičním pokládáním kytic k hrobce rodiny Masarykovy. Tento slavnostní akt zahájila RNDr. Ruth Hálová spolu s Ing. Jiřičkou, který na housle zahrál oblíbené písně TGM. Čestnou stráž drželi členové Klubu výsadkových veteránů Jana Janků z Písku, pod velením Bořivoje Herzoga. Cestou k Muzeu TGM se skupina pátečníků zastavila u domku Alice Masarykové, který darovala r. 1928 Červenému kříži. Na její počest zde dříve zasadili jihočeské, světové růže naši rytíři, Josef Havel, RNDr. Ruth Hálová, akad. malíř Karel Pokorný, prof. Jan Pirk a další.  

Tisková zpráva - 100 a více růží pro naši vlast

Tisková zpráva – 100 a více českých světových růží pro naši vlast


Dne 24.10.2018 nás přivítaly slavnostně naladěné Poděbrady. Na nádraží byl přistaven a otevřen legiovlak, odtud vlajkoslávou vyšňořenými lázněmi jsme došli na hrad, kde nás přivítala ředitelka KC Ing. Kurková a vážený pan starosta Dr. Ladislav Langr. Na prvním nádvoří, v rosáriu osobností našla důstojné místo růže rytíře Josefa Havla z Hlavňova. Za pozornosti kamer se úvodního slova ujal prof. Václav Liška, předseda spolku Svatobor, připomněl státotvorný a nezastupitelný význam českého krále Jiřího z Poděbrad, který jako první evropský státník pochopil a prosazoval mírovou myšlenku evropského společenství. Kmotry růže se stali Dr. Ladislav Langr, prof. Václav Liška a Karel Huněk. Slavnostní sázení proběhlo za účasti nastoupené jednotky " legionářů" a zahájilo slavnostní pochod městem k 100.výročí vzniku Československa.

Stránka 1 z 10  > >>