Aktivity a tiskové zprávy

Sázení památné vlčické lípy ke 100. výročí vzniku Československa

Tisková zpráva – Sázení památné vlčické lípy v Královicích k poctě 100. výročí vzniku Československa

Setkání osobností proběhlo dne 10. 11. 2018 v Královicích, vesnici roku 2013 Středočeského kraje. Zde se nám dostalo té cti, darovat a zasadit tentokrát jihočeskou vlčickou lípu, potomka památného stromu, pamětníka letecké bitvy nad Jindřichohradeckem a také inspirovat pana starostu Ing. PhDr. Luďka Šofra, který objednal k 100. výročí 100 lip.

Pamětní medaile ke 100. výročí vzniku republiky

Největší medaile

Pamětní medaile o hmotnosti 20,7 kg.

Karel Huněk z Kladna vyrobil u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československého státu pamětní medaili o průměru 62,5 cm a hmotnosti 20,7 kg. Je zhotovena z oceli, mosazi a bronzu, s odlitými  a přinýtovanými ozdobami a její výroba trvala zhruba 3 měsíce. Byla představena 20. října 2018 v rámci programu akce Pátečníci 2018 v Lánech.

Tato akce, kterou pořádaly Společnost za pozitivní přístup k životu, Řád duševních rytířů Modré růže a Muzeum T. G. Masaryka v Lánech, byla již 13. tradičním setkáním osobností u hrobu Tomáše Garrigue Masaryka.

Medaile byla posléze předána do expozice pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit.

 

Tisková zpráva - Zahrada Vysočiny

Tisková zpráva  - Zastavení světové - žirovnické

14.7. - 16. 7. 2018 se konala 55. mezinárodní výstava "Zahrada Vysočiny", kterou pořádal náš vzácný rytíř MUDr. Josef Kříž spolu se svými blízkými a spolupracovníky se ZO ČZS tradičně na Žirovnickém zámku a špejcharu, který doslova rozkvetl nádhernými aranžemi lilií a denivek ve všech komnatách.

Vzácné setkání ve Šlovicích

Zde se nám dostalo té cti, zúčastnit se a také skromně podílet na oslavě 100. výročí prvního mlýna na elektrický pohon v Rakousko-Uhersku, ve Slabcích na Berounce kde naše malá země velmi významně posunula světovou civilizaci v oblasti elektrifikace a také připomenout 10. výročí elektroskanzenu  osvíceného inženýra Petra Čecha.

Tisková zpráva  Hudební setkávání v Jindřichově Hradci a České Kanadě

Slavnostní koncert se konal v Kunžaku, perle České Kanady, který již dříve hostil naše rytíře sira Nicholase Wintona, Václava Větvičku, žil zde a více jak půl století pozoroval změny na slunci rytíř Ladislav Schmied, tentokrát za námi přijeli význační interpreti, houslista Václav Hudeček, cembalista Martin Hroch, který se také podělil o svůj vzácný nástroj s ozvučnou deskou z roku 1740 s malou Klárkou Čermákovou.

Stránka 1 z 9  > >>