Expozice soch a objektů Karla Huňka

V Galerii osobností se nachází stálá výstava "Sochy a objekty pozitivní energie" Karla Huňka.

Motto:
Úvaha o kouzelnících
„Není pochyb, že měchatá veřejnost a baby obojího pohlaví lají podivuhodným kouzelníkům, kteří jsou na útěku až do dne, kdy jejich nevinná ztřeštěnost skončí pěknou krádeží, vědeckou prací, odbojem, vládou nebo uměleckým dílem“ (Vladislav Vančura)

Karel Huněk

Sochař, designér, muzejník, galerista a technik, věnuje se výtvarné činnosti, uměleckému řemeslu a restaurování.

Je zakladatelem Společnosti za pozitivní přístup k životu a Řádu duševních rytířů modré růže. Ctitel rytířského étosu, zdravého rozumu, umění, přírody, všehokrásna, Prahy Poldi SONP, starého Kladna a jižních Čech.

Jeho tvorba je zaměřena na sochy, objekty pozitivní energie, ve kterých upřednostňuje výtvarnou techniku asambláže. Své dílo svým pojetím povyšuje na dadapoetickou výpověď duše. Ve svých pracích se ztotožňuje s odkazem velikánů (Karel Čapek, Karel Hynek Mácha a další) a svým dílem je připomíná dalším generacím. Středoškolsky vzdělán, vyučen životem, což se odráží v jeho díle z kovu, duše a dalších materiálů, které se nedokáží autorovi ubránit. Syntézou zkušeností a pojetím uměleckého řemesla se dokázal ve svém oboru prosadit, např. ve Valdštejnském, Kolovratském a Fürstenberském paláci, na Ministerstvu kultury, Polské a Japonské ambasádě, Národním technickém Muzeu, zámku Březnice, Muzeum Blatná atd.

Výstavy:
Muzeum TGM Lány, Čapkova Strž, Muzeum a Galerii České Kanady ve Vlčicích, Muzeum Jarmily Novotné a Svatopluka Čecha v Litni, Hrad Landštejn, Sládečkovo vlastivědné Muzeum v Kladně, Zámek Jindřichův Hradec, Zámek Svinaře, Zámecký mlýn Jindřichův Hradec, Svatý Jan pod Skalou, Městské Muzeum Slavonice, Lidice, Nový Bor atd.

Poděkování:
Mé ženě Vlaďce, Janě, Klárce, Jirkovi, Pavlovi Lédlovi, Miloši Erlichovi, Jiřímu Vondrákovi, Jaroslavu Zvelebilovi, Luďkovi Pekařskému, vzácným a inspirujícím rytířům a členům Společnosti za pozitivní přístup k životu Prof. Zuzaně Růžičkové, Dr. Zdeňku Mahlerovi, Josefu Havlovi, Dr. Václavu Větvičkovi, Dr. Stanislavu Hošťálkovi, Doc. Jiřímu Všetečkovi, Doc. Antonínu Blahovi, Doc. Petru Hlaváčkovi, akad. arch. Miloslavu Čejkovi, Ing. Miroslavu Zikmundovi, Janu Petránkovi, Karlovi Pokornému, Luboši Faitovi, Prof. Tomáši Durdíkovi, Vítězslavu Dostálovi, Prof. Václavu Liškovi, Jiřímu Sládečkovi, Prof. Jaroslavu Šarounovi, RNDr. Stanislavu Peleškovi, RNDr. Bohumilu Chocholovi, Doc. Janě Dostálové, Siru Nicolasi Wintonovi, RNDr. Janu Pokornému a dalším.